Знову зростання цін

Нам завжди хочеться хороших новин. Та більшість новин сьогодні, які ми чуємо, це або трагедія. Або новини про подорожчання чогось. Це ціни на проїзд у різних містах, у тому числі і у Вінниці. Ціни на комунальні платежі. Постійне зростання газу. Бензин і дизель. Останнє, що прочитав — ціни виросли навіть на похоронні послуги. Дорого не тільки жити, але і вмирати.

Як тільки щось дорожчає, то це створює сніжний ком — і подорожчання стосується всього. Але ж від причин «чому зростає ціна» не стає легше. Іноді здається, що причини об’єктивні. Починаючи від ціни на паливо і закінчуючи наслідками коронавіруса. Але ж якщо розібратися, то часто ніякої об’єктивності немає. З одного боку, держава хвалиться тим, що вдалося підняти мінімальну зарплату. А з іншого боку, на підняття зарплати і посилаються бізнесмени, щоб підняти ціни на послуги.

Те ж можна сказати і про паливо — коли ціни явно впали в минулому році, я не пригадаю, щоб хтось заявляв про зниження ціни на проїзд. Але як тільки ціни піднялися (а точніше вийшли на рівень перед падінням) чомусь це стало причиною щоб все здорожувало.

Ковід? Давайте чесно — Не ковід, а боротьба з ним. Боролися з одним — напоролися на інше. Так — це світова проблема. Тільки ось в Україні світову проблему помножили на непрофесіоналізм. Адже багатьох проблем можна було б уникнути. Якщо поділася з розумом.

Я навіть не знаю яким цензурним словом це назвати …

Але я скажу про інше. Про непрофесійності. Про низький рівень стратегічного мислення на рівні державних чиновників, які і повинні були стежити за порядком в країні. За цінами. За монополіями. За тим, щоб була конкуренція. І щоб не було договірних. За тим, щоб бізнес міг працювати. Щоб йому не заважали. І щоб ті, хто вважає себе «бізнесменом» не мали можливості наживатися на тому, щоб робити простих, бідних громадян ще біднішими.

І як на мене, виходом з проблеми повинно стати те, що прописано в Конституції України. Те, що ми соціальна держава. Тобто інтереси людей понад усе. У нас повинен бути такий контроль за цінами, який би не дозволяв їх піднімати вище, ніж піднімається середня зарплата по країні.

Тому що це точно не останнє подорожчання. Тому що причини підняти ціни можна завжди знайти. І тому що совісті у тих, хто наживається на зубожінні народу — точно немає. А якщо немає совісті, тоді повинна бути стаття. І ті, хто відповідальний за обкрадання народу — повинен нести покарання.

Володимир Продивус

16-06-2021