Про вакцинацію: як переконання і як примус

Провали у державній політиці вакцинації, в популяризації щеплення, призвели до того, що населення не надто довіряє вакцинам. Лише трохи більше 15% українців сьогодні є повністю щепленими.

Навряд чи цього достатньо для того, щоб зупинити ковід чи унеможливити появу нових штаммів. І як відповідь на недовіру населення до вакцин, влада вирішила піти шляхом примусу.

Це і обов’язкова вакцинація для різних професій. І заборона на міжміське переміщення громадським транспортом без сертифікатів чи тестів.

Але я, будучи прихильником вакцинації, переконаний, що зупинити хворобу можна не «обязаловкою», а переконанням. Немає сенсу доводити показники щеплення колективів до 100% — бо декому дійсно вони можуть бути протипоказані з медичної точки зору. Надмірний примус стимулює корупцію, «липові довідки», а не вирішує проблему. Нам треба не лише створювати технічні умови для боротьби з епідемією. А й інформаційні. Бо люди спочатку панічно боялись віруса, а тепер панічно бояться вакцин проти нього.

Наша недовіра стимулює «червоні зони» та обмеження. І вчергове за провали агітації за щеплення українці будуть плати. З власної кишені — за локдаун для економіки.

Тому пам’ятайте – ваше здоров’я – у ваших руках.

Володимир Продивус

18-10-2021