Ціни на опалення. Як бути далі?

Жовтень – це завжди питання комунальних послуг. А враховуючи рівень заможності українців – це завжди питання ціни.

Можна вітати рішення влади заморозити ціни на тепло для населення під час опалюваного сезону. Це дасть частині українців зі значно меншими витратами пережити цю зиму. А навантаження однозначно будуть – бо ціни зараз зростають на все. У тому числі й на інші комунальні платежі, на проїзд, на послуги і продукти.

Але в питанні «заморозки ціни» завжди виникає питання: а хто буде платити за різницю між цінами для населення і так званими «ринковими»? Зараз це покладається на бюджет. Хоча в думаючих людей завжди виникає питання – а хіба державний бюджет це не наші гроші? І що таке ринкова ціна на газ, якщо всі надра належать народу? І якщо Україна видобуває близько половини від потреб свого газу, то чому ми маємо орієнтуватись на ціну на міжнародних ринках?

Тому я впевнений: як тимчасовий захід заморожування цін має право на існування. Але для того, щоб народні кошти не осідали в чужих кишенях, нам необхідно переглянути всю систему формування ціни на тепло. Нам необхідно, щоб норми Конституції та законів діяли. Щоб ми відчували не подачки від влади, а справедливі ціни на енергоносії.

Володимир Продивус

10-10-2021