Хто виграє в конфлікті влади і бізнесу?

Чи зникнуть у нас коли небудь конфлікти? Ні, не зникнуть. Розвиток і країни, і суспільства, і економіки неможливий без конфліктів. А завдання влади зробити так, що конфлікти не переростали в гостру фазу. Чути і реагувати на зміни, які відбуваються у суспільстві. Відчувати людей. Відчувати настрої. Вчасно давати відповіді на виклики. Шукати компроміси.

Проблема в тому, що число протистоянь в нашій країні вже наближається до критичного. Зовнішні загрози. Влада і опозиція. Внутрішнє протистояння у партії влади. Центральна і місцева влада. Вакцинатори і антивакцинатори.

А тепер ще один конфлікт. Конфлікт влади і великого бізнесу. І політики, і бізнесмени говорять, що захищають інтереси народу. Що все роблять для людей. Для країни. Але саме народ, як правило, і стає заручником та потерпілим в усіх таких конфліктах.

Бо можна довго гадати, хто стане переможцем в протистоянні влади і бізнесу. А ось однозначно — стороною, яка програє від того, що влада і бізнес не можуть знайти спільної мови, завжди будуть прості люди.

Та саме ці прості люди обов’язково згадають про це і владі, і бізнесу. І не лише на виборах.

Володимир Продивус

22-11-2021