Про наші права і свободи

Сьогодні Конституція України закріплює великий перелік прав та свобод людини. Права людини на життя, на свободу, на повагу до гідності, на працю, на відпочинок. Право на соціальний захист і охорону здоров’я. Право на безпечне довкілля.

На жаль, більшість з них сьогодні реалізуються лише частково. Частині не дає можливості реалізуватись складна фінансова ситуація в країні. Частині – корупція. Та є й такі права, які свідомо ігноруються владою.

Та як би ми не критикували сьогодення, в середині 90-х, коли затверджувалась Конституція з реалізацією прав було ще гірше. Переважна більшість з них були декларативними. Та ми ростемо, як і зростає наш захист. Це треба визнати. Але наш ріст – це не привід скласти руки і чекати, доки влада отямиться і почне повноцінно реалізовувати свої повноваження і захищати права людей.

Сьогодні, 10 грудня – Міжнародний день прав людини. І в цей день кожен має задуматись не лише над тим, як і які права реалізуються. А й над тим, а що він сам зробив для того, щоб його права діяли. Бо для того, щоб вони реалізувались, за них боролись. Їх треба відстоювали.

Тому я щиро бажаю, щоб кожен з вас відчував, що його права захищені. Але й відчував можливості розвитку, яку надають права та свободи, та користався ними.

Володимир Продивус

10-12-2021