Захистити малий бізнес

Сьогодні біля Верховної Ради відбулись чергові протести ФОПів. Не обійшлось без зіткнень. На жаль, агресія і насилля вже стали типовими явищами для української політики.

Та зараз не про це. Питання захисту приватних підприємців та урегулювання їхньої діяльності має бути головним для держави. Тільки завданням має бути створення умов для їхньої діяльності. А не плани витягнути останню копійку шляхом надмірних податків.

Це прагнення отримати «все і відразу» часто стає на заваді наповненню державного бюджету. І як тільки виникає дірка в кошторисі, відразу шукають як її повнити новими податками. І зовсім не задумуються над тим, як зробити так, щоб такі «дірки» не виникали в майбутньому. Наче не розуміють, що збільшення податкового навантаження призводить лише до одного: до того, що бізнес йде в тінь і не платитиме жодних податків взагалі.

Навіть запроваджуючи обов’язковість касових апаратів, держава не продумала те, чи справиться з цим програмне забезпечення. І в результаті в січні ми отримали зависання програм, неробочі «прямі лінії» з операторами та купу проблем і нервів для тих, хто вирішив діяти «по закону».

Вирішення будь-якої проблеми в діалозі. В поступовому запровадженні нових вимог, а краще – взагалі в спрощенні. Бо можна ж отримувати більше не драконівськими методами, а через збільшення об’ємів. Через створення умов. Щоб бізнесу було зручніше працювати «в білу», щоб регулювання було мінімальним. І щоб сам по собі бізнес, особливо малий лишався прибутковим після сплати податків та ліцензій.

Володимир Продивус

26-01-2022