Хвиля мінувань. Чи можна її зупинити?

Телефонний тероризм. Сьогодні жодна новина не проходить без повідомлень про псевдомінування. До того ж найчастіше мінують навчальні заклади – дитячі садки, школи, коледжі, виші. Зриваються уроки, пари, заняття. Батькам доводиться їхати з роботи, щоб забрати своїх дітей. І звичайно – це все збитки для економіки, які складно порахувати.

Щоб зупинити таку хвилю нам потрібно дві дії. Перше – це продемонструвати результативність роботи правоохоронних структур. Люди повинні бачити, що «мінерів» затримують. Щоб у тих, кому в голову стукне бажання повідомити про «замінування», було й розуміння незворотності покарання. Розуміння того, що це злочин, і що за нього є покарання. І друге – це робота з дітьми та їхніми батьками. Бо саме діти часто таким чином зривають навчання, особливо після канікул, коли не хочуть йти до школи. І діти, і батьки мають знати про відповідальність. І про те, що уроки доведеться робити в будь-якому випадку.

І доки цього не буде зроблено, вірус мінувань так і буде ходити по нашій країні. З хвилями то на початок навчання, то на час екзаменів.

Володимир Продивус

16-01-2022